Herbaciane dodatki

W naszym kraju niezwykle popularnym napojem, jest herbata, dlatego też warto zaopatrzyć się w taki dodatek, który będzie elegancko się prezentować w naszym wnętrzu, a przy tym będziemy mogli korzystać z niego na co dzień. Zestaw do herbaty może być zarówno wykonany z chińskiej porcelany, jak i bardziej odnosić się do arabskiej kultury. Taki detal będziemy musieli dobrać do swoich indywidualnych upodobań, chociaż wiadomym jest, że jeśli będziemy mieć małe dzieci, to z pewnością zdecydujemy się na taką zastawę do parzenia i podawania herbaty, która w kontakcie z nimi nie ucierpi. Bardzo często stawiamy taki komplet w kredensie za szybą, dzięki czemu nasz salon może na tym zyskać i w takim przypadku także powinniśmy zauważyć, czy wystrój wnętrza będzie na tyle zbliżony do stylu, w jakim ten komplet jest wykonany, iż jego obecność nie będzie budzić skrajnych emocji. Na przykład w nowoczesnym mieszkaniu, gdzie dominuje minimalizm, chińska porcelana może być nietrafionym pomysłem i tutaj lepiej sprawdzą się proste szklanki, najlepiej w kolorze, który będzie jednym z dominujących w takim pomieszczeniu.


2 Comments

  1. Natalia

    Zestaw do parzenia herbaty w kredensie za szybą? w salonie? To co to ma być? Jedynie ozdoba, czy rzecz, z której będziemy na co dzień korzystać? Rozumiem szklanki czy filiżanki. Ale dzbanek do parzenia herbaty? W końcu takie naczynie powinno być pod ręką, a zatem jego miejsce jest bezwzględnie w kuchni. Co do reszty uwag, zgadzam się z nimi w pełnej rozciągłości :)

  2. Polinka

    Ojj… to już chyba nie te czasy, że kupuje się zestaw do parzenia herbaty i nie te czasy, gdzie w salonach stawia się kredensy ;)